تبلیغات
مسیحیت در گذر زمان - شیطان پرستی نوین
 
مسیحیت در گذر زمان
پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 :: نویسنده : ولی الله نصیری

اصول شیطان پرستی

شیطان‌پرستی نوین بر خلاف شیطان‌پرستی كهن، اعتقادی به وجود شیطان خارجی ندارد، بلكه شیطان را در طبیعت و در وجود هر انسانی می‌داند و این باطن هر كسی است كه شیطان در آن وجود دارد. مراسم شیطان‌پرستی جدید مراسمی برای دعوت از شیطان باطنی و حس اهریمنی درونی است كه با اعمال جنسی آرام و ارضا می‌شود. اینكه انسان باید كامل‌ترین لذت جسمانی و جنسی را در این دنیا ببرد. آنها معتقدند كه روح كسی كه در دنیا لذت جسمانی لازم را نبرده است بعد از مرگ به این دنیا برمی‌گردد و لذت جنسی خود را كامل می‌كند. در مراسم شیطان‌پرستی جدید مخلوطی از اسپرم به همراه ادرار به عنوان آب مقدس بر روی حاضرین پاشیده می‌شود. (همانند آب مقدس در مراسم عشای ربانی مسیحیت)

اما عموما نقطه عطف گسترش شیطان‌پرستی نوین را به آغاز فعالیت رسمی این فرقه در آمریكا به سال 1960 برمی‌گردانند. نكته ضروری و قابل توجه در این مقطع نقش قابل توجه یك مامور شناخته شده سازمان مركزی جاسوسی آمریكا در شكل گیری جریان مذكور است.

اصول اعتقادات شیطان‌پرستی نوین

شیطان‌پرستان دارای اعتقاداتی هستند كه در كتاب انجیل شیطانی آمده است. فصل اول انجیل شیطانی حاوی اصول نه گانه شیطان‌پرستی است:

1. شیطان به جای ریاضت، نماینده افراط است. (البته به تعبیر دیگری از معتقدین به این مرام، شیطان دست و دلبازی كردن را بجای خساست واجب كرده است.)

2. شیطان به جای اینكه نمایان کننده توهم‌های معنوی باشد، نماینده زندگی مادی است. (همه مسائل و تجارب غیرمادی و معنوی از دید آنها توهم و دروغ و تظاهر خوانده می‌شود.)

3. شیطان نشان دهنده عقل پاك به جای خودفریبی متظاهرانه است.

4. شیطان نشانه عشق به افرادی است كه لیاقتش را دارند، نه هدر دادن آن برای افراد نمك نشناس. (درست برعكس مسیحیت و سایر ادیان كه عشق به انسان‌ها را به انسان‌ آموزش می‌دهد.)

5. شیطان به ما انتقام جویی را به جای برگرداندن طرف دیگر صورت نشان می‌دهد. (درست برخلاف كلام حضرت عیسی(ع) كه پاسخ سیلی را برگرداندن طرف دیگر صورت می‌داند. در اسلام نیز هر چند در برابر ظلم سكوت نمی‌كند اما پاسخ یك سیلی را فقط یك سیلی می‌داند و بس!)

6. شیطان به ما مسئولیت در برابر مسئول را به جای مسئولیت در برابر موجودات ترسناك خیالی می‌آموزد. (یك شیطان‌پرست خود را فقط در برابر كسی مسئول می‌داند كه در برابرش مسئولیت دارد نه سایر افرادی كه ممكن است درگیر عملی شوند كه او انجام می‌دهد، اما افراد مومن به ادیان به خاطر قیامت و معاد، تن به انسانیت داده‌اند.)

7. شیطان می‌گوید كه انسان حیوان دیگری است، گاه برتر و اكثر مواقع به دلیل "روح خدایی و پیشرفت ذهنی‌اش كه از او بدطینت‌ترین حیوان را ساخته است" پست تر است. (دقت كنید كه روح خدایی كه به اعتقاد ادیان، منشاء و دلیل بزرگی و خوبی انسان‌هاست در این نظریه دلیل بدطینت‌ترین بودن اوست.)

8. شیطان آنچه را كه گناه می‌نامند، عواملی برای ارضای نیازهای فیزیكی، حسی و روانی می‌داند. (یعنی گناهان را برای ارضاء نیازهای انسانی لازم می‌داند.)

9. شیطان بهترین دوست كلیساست زیرا در تمام این سال‌ها وجود شیطان باعث ماندگاری كلیسا شده است.

انجیل شیطانی

انجیل شیطانی كتابی است كه شیطان پرستان از آن برای عبادت و دعاهای خود و همچنین در مراسم خود استفاده می‌كنند. این كتاب شامل كلمات عبری و یونانی و انگلیسی است كه معنی دقیق برخی از كلمات آن هنوز كشف نشده است؛ اما چیزی كه می‌توان فهمید اسامی شیطان و دعوت از او برای قدرت دادن به شیطان‌پرستان است. بسیاری از دعاهای این كتاب بر عكس دعاهای انجیل مسیحیت است. همچنین بسیاری از شعائر آن برای قدر نهادن به عظمت و قدرت شیطان به عنوان قدرت مطلق است.

كلیسای شیطان و معبد سِتْ

كلیسای شیطان یك سازمان فلسفی برای معتقدین به مبادی فلسفی شیطان‌پرستی برای پرستش شیطان است. مناسك این پرستش را آنتوان لاوی در انجیل شیطان نوشته است. این كلیسا در سانفرانسیسكو تأسیس شد. از دیگر پرستشگاه‌های شیطان پرستان معبد ست (Temple of Set) است. معبد سِت یكی از مخوف‌ترین، مشهورترین و مخفی‌ترین سازمان‌های شیطان‌پرستی است. معبد سِت اولین جامعه مخفی است كه ادعای رهبری جهانی «طریقت دست چپ» در جهان را دارد. تعالیم آن شامل فلسفه شیطان و تمرینات سحر است. سِت (Set) نام یكی از خدایان مصر باستان است.

معبد ست در سال توسط مایكل آكینو (Michael Aquino) در سانفرانسیسكو بنیان گذاری شد. او و گروهی دیگر از كشیشان كلیسای‌شیطان به خاطر اختلافات فلسفی و مدیریتی، همچنین به خاطر فساد موجود در كلیسای شیطان، از آن جدا شده و سازمان معبد ست را تشكیل دادند. در همان سال، معبد سِت به عنوان یك كلیسای بی فایده در كالیفرنیا به ثبت رسید.

كشیش شیطان پرستی

همان‌گونه كه تمامی مكتب‌ها مبلّغ‌هایی داشته‌اند، شیطان‌پرستی هم افرادی را جهت تبلیغ در اختیار دارد. به این افراد كشیش لقب می‌دهند. این كشیش‌ها لباس‌های خاصی دارند. بدین گونه كه شنل و كلاه بزرگ مخصوصی به رنگ سیاه بر تن می‌كنند، عصا و یا چوب دستی كه بر روی آن عبارات عبری مخصوصی حك شده و سر آن پنتاگرام دیده می‌شود در دست می‌گیرند و كفش نوك تیزی نیز می‌پوشند. این گونه لباس مخصوص كشیش است و افراد دیگر گروه حق پوشیدن چنین لباسی را ندارند. كشیش در تمامی مراسم دیدار با شیطان حضور دارد و دعاهای مخصوص به زبان عبری را او خوانده و افراد دیگر تكرار می‌كنند.

افراد كشیش هم به تبلیغ مكتب خود می‌پردازند، هم افراد علاقه‌مند را به مكتب وارد كرده و به گروه معرفی می‌كنند و هم دستور نابودی افراد خطاكار را می‌دهند. 3 وظیفه اصلی كشیش كلیسای شیطان به شرح زیر است:

1- كشیش وظیفه تبلیغ دین خود را دارد. بدین گونه كه او افرادی را از جوامع مذهبی مختلف ( بیشتر جامعه مسیحیت) انتخاب می‌كند كه از دین خود ناراضی باشند و با تبلیغ شیطان‌پرستی به عنوان دین برتر آنها را به این مكتب می‌خواند.

2 - كشیش وظیفه وارد كردن افراد به گروه را دارد. بدین گونه كه كشیش مراسم را برای فرد تازه وارد توضیح داده و در كارها به او كمك می‌كند. همچون برخی قبایل آفریقایی نوشیدن جام خون یك حیوان و خواندن دعاهای مخصوص از كارهایی است كه فرد تازه وارد باید انجام دهد.

در گروه‌های آمریكایی فرد تازه وارد تعمید داده می‌شود. البته این تعمید با غسل تعمید مسیحیت كاملاً متفاوت است. در این تعمید دعاهای خاصی خوانده شده و زنگ كوچكی كه در دست كشیش است شش بار در جهت جنوب، شش بار در جهت شرق و شش بار در جهت شمال در زمان‌های خاصی به صدا در می‌آید. كشیدن پنتاگرام بر روی تكه چوب با خنجری نوك تیز توسط فرد تازه وارد انجام می‌شود. وقتی فرد تازه وارد مشغول كشیدن پنتاگرام است، كشیش به همراه آتشدانی سیاه رنگ به دور او چرخیده و او را با دعای مخصوص تعمید می‌دهد.

معنای این دعا چنین است:

«به نام شیطان بزرگ و افتخار او. انرژی عظیمی كه این امكان را به شما می‌دهد كه روح خود را ارتقا بخشید و كمبودهایش را با قدرت جایگزین كنید. اوست كه هم اكنون در درون شما رخنه می‌كند. خالصانه به نیروی روح خود و روح تاریكی ایمان داشته باشید. آنچه باقی می‌ماند، آرامش و دوری از افكار بیهوده است.»

چنین آمده است كه اگر فرد با تمامی دل و جان خود، مشغول كشیدن پنتاگرام شود و به دعا گوش دهد هرگز از شیطان‌پرستی دست بر نخواهد داشت.

3 - كشیش وظیفه دارد با افراد خاطی مبارزه و آنها را نابود سازد. در شیطان‌پرستی توبه مفهومی ندارد و فرد خاطی باید مجازات شود.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 16 آذر 1396 11:42 ب.ظ
Does your website have a contact page? I'm having problems locating it
but, I'd like to send you an e-mail. I've got some recommendations
for your blog you might be interested in hearing.

Either way, great blog and I look forward to seeing it develop over time.
چهارشنبه 10 آبان 1396 05:17 ب.ظ
من با تمام ایده های شما صادق هستم
برای پست شما ارائه شده است. آنها واقعا قانع کننده هستند و قطعا می توانند کار کنند.
با این حال، پست ها برای مبتدیان خیلی کوتاه هستند. ممکن است فقط شما آنها را کمی بعد از آن طولانی کنید
زمان؟ از پست شما متشکرم
دوشنبه 5 تیر 1396 07:44 ب.ظ
Because the admin of this web site is working, no hesitation very rapidly it
will be famous, due to its quality contents.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 07:45 ب.ظ
Greetings! This is my first visit to your blog! We are a
team of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche.
Your blog provided us valuable information to work on. You have done a marvellous job!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:38 ب.ظ
I'm really enjoying the design and layout of your website.

It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me
to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
Great work!
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 12:01 ب.ظ
Just what I was searching for, appreciate
it for putting up.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 02:44 ب.ظ
Just desire to say your article is as surprising. The clarity in your post is simply great and i can assume you're an expert on this subject.
Well with your permission let me to grab your feed to keep up to date with
forthcoming post. Thanks a million and please continue the
enjoyable work.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : ولی الله نصیری
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :